DİLEK TAHTASIBİR DİLEK TUT YA DA TUTMA...  BİR SORU SOR YA DA SORMA... 

YİNE DEEE; (SAĞDAN-SOLA, YUKARIDAN AŞAĞIYA) BAK BAKALIM DİLEK TAHTASI SENİN İÇİN NE DİYOR!

HAYDİ TIKLA...

14 Haziran 2012 Perşembe

HAYATIN TEKRARI YOK!
Hayatın tekrarı yok!

Kimi zaman hayata bakışımız bulanıklaşabilir. Mantığımızı kaybedebiliriz. Yani, dibe vururuz. Bu noktada sağduyumuz ve hayata olan bağlılığımız kurtarır bizi. Hayatımıza sahip çıkmamız gereklidir. Çünkü, bunu bizden başka yapacak yoktur.  Bunun çeşitli yolları vardır, elbette. 

Herşeyden önemlisi; hayatta ve sağlıklı olduğumuza şükretmektir. Bu maneviyatımızı güçlendirir. Bir diğer önemli nokta, kendimize saygı duymaktır. Öz saygı kendimize olan güvenimizi arttırmaz mı? Başkalarının bize bakışını olumlu yönde etkilemez mi? Bunlar benim aklıma gelenler. 

Hayatınızın başkalarına da yararı ve hayrı vardır. Yani, her insanın bir varoluş sebebi vardır değil mi? Bu sebep kendimiz ve bütünün hayrına olacak şekilde pozitif şeylere hizmet etmektir. Birey olarak bütüne hizmet etmek duygusundan kopmayın. Başkalarının hayrına olabilecek pozitif yönlerinize sahip çıkın ki hayatın bütününe ve kendinize yararınız olsun.

Yaptıklarımızdan hoşnut olduğunuz kadar mutlu oluruz. bu nedenle, sizi mutlu edeceğini düşündüğünüz, ilgi duyduğunuz uğraşlarınız olsun. Severek yaptığımız işlerde enerjimiz ve dayanıklılığımızı yükselmez mi? Ve sabrımızı artmaz mı? Elbette, evren de çabalarımıza yardım edecektir.

Kendiliğinden kolayca olmasını isteyin, dileklerinizin.

Size yardımcı olmasını dileyin, evrenin.

Hayatın tekrarı yok. Hayatınızı tasarlayın ve eyleme geçin.

Mutlukta, huzurda ve pozitifte kalın, sağlıcakla.

Tedbir Abla
tedbirabla@gmail.com

Hiç yorum yok:

hoş geldiniz:)

Katkıda bulunanlar