DİLEK TAHTASIBİR DİLEK TUT YA DA TUTMA...  BİR SORU SOR YA DA SORMA... 

YİNE DEEE; (SAĞDAN-SOLA, YUKARIDAN AŞAĞIYA) BAK BAKALIM DİLEK TAHTASI SENİN İÇİN NE DİYOR!

HAYDİ TIKLA...

11 Kasım 2010 Perşembe

İKİNCİ EVLİLİK, İKİNCİ ŞANS


Yazan: Tedbir AblaGeçenlerde bir arkadaşım evlendi. Bu güzel olayın üzerine bir yazı yazmak istedim.

Çiftimizin ikinci evliliği aslında bu. Nikâh davetinde arkadaşım ve eşinin enerjisi çok yüksekti. Bu enerji birbirlerine duydukları sevgi ve heyecandan kaynaklanıyordu sanırım. Bu güzel pozitif durumu ikinci şans olarak gördüğümden sizlerle paylaşmak istedim.

Evlilik yolculuğu bazen boşanma veya eşlerden herhangi birinin ölümüyle sona erebilir maalesef. Uzun soluklu olması umut edilen böyle bir ilişki sona erdiğinde, bu üzücü durumu atlatmak, yeni bir ilişkiye başlamak için kişinin kendisine şans tanıması zaman alır çoğunlukla. Hatta yeni bir şansın çıkıp çıkmayacağı konusunda bir ümitsizlik bile olabilir.

İkinci bir şansı, uzun soluklu bir ilişkiyi, aile kurmayı, kim istemez ki? Bu durumda, zamanın iyileştirme gücüne sığınılır çoğunlukla da.

Şans konusunda sayısal bir kısıt olmadığını düşünürüm. Hayatta bir çok kombinasyon olabilir. Belki de belli bir süre yalnız kalmaktır ihtiyacınız. Esas olan bir yerlerde takılıp kalmamak ve pozitif olmaktır ve de güzel şeylerin olabileceği ümidini kaybetmemektir.

Yani aslında siz kendinizden keyif alabiliyorsanız başkaları da sizden keyif alacaktır. Hayat enerjiniz yüksekse, çekim alanı yaratırsınız, yalnız kalmasınız.

Evrenin size sunabileceklerine açık olun.

Ne derler: "Bir gümüş kapı kapanır, bir altın kapı açılır."

Şans kapılarınız hep açık olsun, sevgiyle kalın..

1 yorum:

İMDAT dedi ki...

şu sıralar bir sürü sorunla boğuşan birisi olarak, yazınız beni mest etti. moralim düzeldi. özellikle: "bir gümüş kapı kapanır, altın kapı açılır" cümlesine bayıldım! önümüzde hep altın kapılar açılsın dileklerimle:))

hoş geldiniz:)

Katkıda bulunanlar