DİLEK TAHTASIBİR DİLEK TUT YA DA TUTMA...  BİR SORU SOR YA DA SORMA... 

YİNE DEEE; (SAĞDAN-SOLA, YUKARIDAN AŞAĞIYA) BAK BAKALIM DİLEK TAHTASI SENİN İÇİN NE DİYOR!

HAYDİ TIKLA...

3 Ağustos 2010 Salı

SAĞLIK OLSUN


Yazan: Tedbir Abla

Hayatta nelere kendinizi üzüp durdunuz ve asıl değerli olan şeyleri ne zaman hatırladınız?

Bazı insanlar kaybedince sahip oldukları kıymetli şeylerin farkına varırlar. Sözüm meclisten dışarı, belki siz sahip olduğunuz değerli şeylerin farkındasınızdır.

Meselâ sağlımız; gücümüz kuvvetimiz yerindeyken, hayatın içinde son sürat ilerlerken çok umursamayız. Sanki mevcut durumumuzu her daim koruyabilecek gibi, hayat hep bu şekilde akıp gidecek gibi, "bana bir şey olmaz" demez misiniz?

Oysaki doğru davranış; sağlık konusunda vücudumuzdan bir uyarı geldiğinde her şeyi bırakıp o konunun teşhis, tedavi ve doğru iyileşme metotlarıyla üzerine gitmektir.

İdare eder gibi hissetmemize rağmen organlarımızın durumundan bî-haber olmamız mümkün. Teşhis ve tedavide sonuna kadar gitmemek bizi geri dönüşü olmayan bir yola sokabilir: Organ yetmezliği veya kaybı gibi.

Böyle şeyler an meselesidir. Bunun için bazı doktorlar bu konuda çok dikkatli, hatta bize paranoyakça gelebilecek şekilde araştırmaya yönelik bir çaba içindedirler. Bu dikkatlerine saygı duyulmalı ve Tıp Bilimine güvenilmelidir.

Hayatımız her şeyden daha değerlidir. Hayat kalitemizi korumak için özen ve çaba göstermek en önemli düsturumuz olmalıdır.

Yaşam kalitemizi arttıran en önemli ve değerli şey de sağlığımızdır. Sağlığımız yerindeyse hayatımızı renklendirecek ve güzelleştirebilecek şeyleri yapmaya muktedir oluruz.

Esaslarınızdan uzaklaşıp uzaklaşmadığınızı anlayabilmek için; nelere üzülüp durduğunuzu ve asıl değerli şeyleri ne zaman hatırladığınızı kendinize sorun.

İyilikle kalın.

Hiç yorum yok:

hoş geldiniz:)

Katkıda bulunanlar