DİLEK TAHTASIBİR DİLEK TUT YA DA TUTMA...  BİR SORU SOR YA DA SORMA... 

YİNE DEEE; (SAĞDAN-SOLA, YUKARIDAN AŞAĞIYA) BAK BAKALIM DİLEK TAHTASI SENİN İÇİN NE DİYOR!

HAYDİ TIKLA...

12 Mayıs 2010 Çarşamba

GEÇMİŞİ DİDİKLEYEREK BİR İLİŞKİYİ NASIL MAHVEDERSİNİZ?


Yazan: Tedbir Abla
tedbirabla@gmail.com

Bir ilişkiyi sabote etmenin muhtelif yolu vardır. Bunlardan biri de sevgilinizin geçmiş özel hayatını didiklemektir. İlişkileri sürdürmek emek ister. Halinizden memnunsanız ve bu ilişki size iyi geliyorsa emek verdiğiniz şeyi sabote etmeden önce atacağınız adımların ve gerçekleştireceğiniz eylemelerin faydası olup olmadığını düşünmekte yarar var.

Her ilişkinin kendi gerçekliği vardır. İlk defa bir özel ilişki yaşamıyorsak, birçoğumuzun ayrılıkla sonuçlanmış eski bir ilişkisi, bu anlamdaki bir geçmişi vardır. Bu yaşanmışlar özel hayatımız olup, sadece bizi ilgilendirir. Geçmiş ilişkilerde yaşananları didiklemek amacıyla sorulan sorulara verilen cevaplar sorgucumuzu şaşırtabilir. Her ne kadar özel hayata saygı gösterilmesi konusu genel kabul görmüşse de, kıskançlık gibi yıkıcı duyguların devreye girmesiyle mümkün olamamaktadır. Bu nedenle, maksadını aşan soruların bizi nereye götüreceği belli olmaz.

Ayrıca, insan bir bütün olarak sevilebilir. Mikroskop altına yatırılarak, tahammül edemeyeceğimiz şeyleri kurcalamanın sevgiyle ilgisi yoktur. Bu samimiyetsizliğin ve kendine güvensizliğin tezahürüdür. Başkalarını mercek altına yatırmadan önce duygularınızdan emin olun. Belki de duygu durumunuz sevgi değildir.

İlişkideki iki tarafı ilgilendirebilecek konular; güncel olarak yaşananlar, karşılıklı hal ve davranışlardaki istikrar, sevgi ve saygının olup olmadığıdır. Neticede, geçmiş ilişkilerdeki üçüncü şahıslar artık elalem olduklarından, bu kişilerle yaşananları gündemde tutmanın herhangi bir faydası olmayacaktır.

Yaşam şimdiki andadır.

Hiç yorum yok:

hoş geldiniz:)

Katkıda bulunanlar