DİLEK TAHTASIBİR DİLEK TUT YA DA TUTMA...  BİR SORU SOR YA DA SORMA... 

YİNE DEEE; (SAĞDAN-SOLA, YUKARIDAN AŞAĞIYA) BAK BAKALIM DİLEK TAHTASI SENİN İÇİN NE DİYOR!

HAYDİ TIKLA...

22 Nisan 2010 Perşembe

DERYA KUZULARI


Yazan: Tedbir Abla
tedbirabla@gmail.com

 
Bu sefer ki astroloji konuğumuz; derya kuzuları!

Astroloji bahsimize terazilerle başlamıştık. Bu defa balıklarla devam etmek istiyorum.

Balık kardeşlerimiz, iyi dostturlar; vefalıdırlar, duyarlıdırlar duyargaları pek bir gelişmiş olduğundan bir derdiniz olduğunu hemen fark ederler, sabırlıdırlar saatlerce sizi dinleyebilirler, tutarlıdırlar sizi şaşırtacak hareketler yapmazlar, bu özelikleriyle onlardan vazgeçemezsiniz.

Mizah duyguları gelişmiş olduğundan arkadaşlıkları keyifli ve eğlencelidir. Meraklıdırlar öğrenme istekleri farklı konularda bilgili olmalarını sağlar. Bu konular arasında sanat da büyük yer tutar. Birikimlerini paylaşmayı, konuşmayı severler ve hoşsohbetlerdirler. Hayal kurmayı sevdiklerinden ayakları pek yere basmaz gibi görünmekle birlikte mantıklı insanlardır. Hayalleri orijinal olup değerleri ilerleyen zamanlarda anlaşılabilir. Bu nedenle kendilerini çoğu zaman zamanın ilerisinde hissederler.

Özgürlüklerine düşkün olduklarından baskıya hiç gelemezler ve bir balık gibi aniden çabucak ruhlarını boğan ortamdan uzaklaşırlar. Yani bir balık gibi elinizden kayıp giderler. Haksızlığa anında tepki gösterirler. Bu tepkileri hem kendileri hem de üçüncü şahıslar için geçerlidir. Acelecidirler.

Bu genellemenin dışında, su dünyasında balıklar nasıl çok çeşitli türde iseler; bu burcumuz içinde de farklılık gösterenler vardır. Japon balıkları gibi akvaryum balığı olabilecekleri gibi, hamsi gibi kuzey sularının veya köpek balıkları ya da katil balinalar gibi açık suların balıkları da olabilirler!

DURUHAN ECE'NİN NOTU: Tedbir Ablam, yine çok güzel yazmış. Ama birsürü balık tanıdığı olan bir kişi olarak, ben de bazı eklemeler yapmaktan kendimi alamayacağım. Hayatınızda bir balık varsa, kesinlikle çok kalabalıksınız demektir. Bir kere bu burcumuz çift karakterlidir. Anı anına uymaz ve bir saniye içinde iki farklı kişi ile muhatap olmak durumunda kalabilirsiniz. Hangisi gerçektir diye sormayın sakın, çünkü ikisi de gerçektir!

Ayrıca, çift kısmetlidir. Bu yüzden de diğerlerinin zor yakaladığı fırsatlar çifter çifter karşısına çıktığında, o bu lüksün farkına varmaktan aciz, karar vermekte zorlanır.

İnsanın ödünü patlatan bir özelliği de, sezgilerinin kuvvetli olmasıdır, öyle ki, bazen kendisi bile onlara yetişemez. Hoş bir sohbet anında azından çıkan iki çift sözün gerçek olması karşısında, herkesten çok o şaşırır. Siz siz olun, ona yalan söylemeye kalkmayın, eninde sonunda yakalanırsınız.

Bir balıkla birlikteyseniz, asla canınız sıkılmaz, tabiİ onun gel-gitlerine ayak uydurabilirseniz!

Hiç yorum yok:

hoş geldiniz:)

Katkıda bulunanlar