DİLEK TAHTASIBİR DİLEK TUT YA DA TUTMA...  BİR SORU SOR YA DA SORMA... 

YİNE DEEE; (SAĞDAN-SOLA, YUKARIDAN AŞAĞIYA) BAK BAKALIM DİLEK TAHTASI SENİN İÇİN NE DİYOR!

HAYDİ TIKLA...

31 Mart 2010 Çarşamba

ZOMBİ OLMAKTAN NASIL KURTULURSUNUZ?Tedbir Abla

Beşer şaşar!!!


İnsan yanlış bir şey yaptığında, kendisi ne kadar kabul etmese de vicdanı bilir ve onu rahat bırakmaz. Duruma göre verdiği rahatsızlık da değişir. Örneğin, gözardı edilemez bir yanlışsa sözkonusu olan uykusunu kaçırır, sabahlara kadar oturtur, yemeden içmeden keser. Malum kişi de gündüz bir hayalet gibi dolaşır, açlık ve uykusuzluktan elleri ayakları titrer, asabi bir şekilde dolanır durur. Vicdanının mahkemesinde yargılanmaktadır zira. Bu dünyaya ait değildir artık, tıpkı bir zombi gibi!

Oysa işlediği kabahat, sınavıdır. Atlaması gereken bir eşiktir. Kuvvetle muhtemel, vazgeçmesi gereken hal ve tavır içerisindedir. İşin daha kötüsü; bundan ders almasını bilmezse, daha büyükleriyle karşılaşabileceği ihtimalidir.

Peki bu durumdan nasıl kurtuluruz?

Beşeriz şaşarız ya, yanlış da yaparız. Yanlışımız vicdanımızı üzüyorsa, bundan kurtulmanın en iyi yolu; bir daha yapmamaktır. Söylemesi ve algılaması ne kadar kolay değil mi? Ancak uygulaması bir o kadar güç.

Yapmamak, yapmaktan zordur. Yapmak, bu nedenle kolay bir şekilde tercih edilir. Yapmamak dirayet ister, şuur ister ve de basiret ister. Bunları göstermek hiç düşünmeden hareket etmekten zordur çünkü emek ister.

Hatalarının peşinden kovaladığı bir zombi olarak kalmak istemiyorsanız; yapmamayı tercih edin. Mutlu ve huzurlu bir hayatı kendinize uygun görün.

Esen kalın.

Hiç yorum yok:

hoş geldiniz:)

Katkıda bulunanlar