DİLEK TAHTASIBİR DİLEK TUT YA DA TUTMA...  BİR SORU SOR YA DA SORMA... 

YİNE DEEE; (SAĞDAN-SOLA, YUKARIDAN AŞAĞIYA) BAK BAKALIM DİLEK TAHTASI SENİN İÇİN NE DİYOR!

HAYDİ TIKLA...

19 Mart 2010 Cuma

TERAZİ LASTİK CİMNASTİK!


Yazan: Tedbir Abla

Çocukluğumuzun komik ve pek de anlamı olmayan bir tekerlemesidir aslında: Terazi lastik cimnastik!

Belki de bir terazi ile geçinme müşkülü yaşayan bir kulun uydurmasıdır bu, kim bilir?

Ama asıl soru şu: Dengesiz bir teraziyle nasıl geçinirsiniz?

Anlayacağınız, bugün biraz astrolojiden, venüs gezegeniyle yönetilen hava grubu burcu sevgili terazilerden bahsetmek istiyorum.

Bilenler bilir, ama bilmeyenler için söyleyeyim terazi burcu dengesizliğiyle tanınır. Karşılaştıkları gel-gitler yüzünden burnuna gelen üçüncü şahısları bu konuda suçlamamak gerek; çünkü o sırada terazimizin durumu tartıp ölçmekle meşgul olduğunu bilemezler. Terazimiz kılı kırk yarmayı vazife edinindiğinden, kefelerinin sağa ve sola yatmasının üçüncü şahsı yorduğunun, tüketiğinin farkında bile değildir.

Atı alan Üsküdarı çoktan geçmiştir bile. Yani bu durumda kaybeden yine kendisi olacaktır.

Demem o ki; bu terazi sizin için önemliyse, kararsızlığına aldırmayın, nasılsa kefeleri dengeye gelecektir. Merhametli ve sevecen bu insanı bir kalemde silip atmayın.

Sevgilerimle...

Duruhan Ece'den not: Sevgili Tedbir Abla, terazi burcunun denge olayını çok iyi anlatmış. Bir sürü terazi arkadaşı olan bir kişi olarak ben de bir iki şey ekleyeceğim...

Terazilerin asıl sorunu, dengesizliklerinden ziyade, kendi denge anlayışlarının, genel kabul görmüş denge kavramından farklı olmasıdır.

Hayatınızda çok sevdiğiniz veya vazgeçemediğiniz bir terazi varsa, tavsiyem, bir aşağı - bir yukarı sallanan kefelerinden birine oturun ve kendinizi ritmine bırakın. Eninde sonunda durulur ve dengeyi bulursunuz!

Hiç yorum yok:

hoş geldiniz:)

Katkıda bulunanlar