DİLEK TAHTASIBİR DİLEK TUT YA DA TUTMA...  BİR SORU SOR YA DA SORMA... 

YİNE DEEE; (SAĞDAN-SOLA, YUKARIDAN AŞAĞIYA) BAK BAKALIM DİLEK TAHTASI SENİN İÇİN NE DİYOR!

HAYDİ TIKLA...

4 Şubat 2010 Perşembe

HAYATIMIZI NELER GÜZELLEŞTİRİR?

Tedbir Abla

Hayatımızı neler güzelleştirir?

Kişisel tercihlerimize göre keyiflerimiz, hayatın rutininden çıkmamızı sağlayan, bizi neşelendiren, düşündürebilen ve aynı zamanda estetik duygularımızı okşayan şeyler vardır.

Ruhun temel ihtiyaçları dışında, estetik bir şekilde yorumlanarak sunulmuş eserlerden etkilenmeye, şaşırmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, ben.

Bu anlamda, sanat eserleri hayatımızı güzelleştirebilir. Bir sanat eseri veya faaliyeti daha önce farkında olmadığım bir şekilde duygularımızı ve düşüncelerimizi harekete geçirebilir, dönüştürebilir, değiştirebilir. Bir film, bir resim, bir fotoğraf veya oyun; insan olmanın iyi ve kötü tarafını, farklı hayatlarla empati kurmayı, yabancılaştığımız duygularımla yüzleşmemizi yada modumuzu değiştirmemizi sağlayabilir.

Kısa bir süreli de olsa, griliklerden uzaklaşmak iyi hisettirir beni. Herkesin bir "es"e ihtiyacı vardır, unutmayın!
Hayatınızı güzeleştirmek için kendinize sanatsal bir yatırım yapın. Korkmayın, öyle masraflı bir şekilde değil; bir filme gidin ya da size keyif veren başka bir sanatsal faaliyeti izleyin.

Keyfiniz yerine gelir, hayatınız güzelleşir!
Meraklısına Not: Her iki tablonun da ressamı Giuseppe Arcimboldo (1527-1593)

2 yorum:

eylül 18 dedi ki...

teşekkürler:)güzel ve doğru bir yazı keyifle okudum.

tedbir abla dedi ki...

sevgili Eylül, konu sanat olunca, insanların çoğu mesafeli duruyor, senin gibi istisnalarla karşılaşmak güzel,teşekkürler
Tedbir abla

hoş geldiniz:)

Katkıda bulunanlar